מסע רוחני לקירגיזסטן עם לילה ויואב 11-23 ספטמבר 2018

 יצאנו למסע של שלושה-עשר ימים בקירגיזסטן, ארץ הפרא הקסומה של הנוודים במורדות הצפוניים של ההימאליה. המסע הרוחני שילב מסע חיצוני עם מסע פנימי: נדדנ בעקבות הקירגיזים, עם של רועים נוודים במרכז אסיה, שהינו ביורטות שלהם בטבע עוצר הנשימה של הרים מושלגים, ואדיות וקניונים צבעוניים, מדבריות ערבה, יערות אשוחים ואגמים אלפינים גבוהים, על דרך המשי שחיברה במשך אלפי שנים בין מזרח למערב.
במסע התארחנו בבתי הכפר וביורטות ששימשו במשך דורות רבים את הנוודים בחדשי הקיץ, כשעלו עם עדריהם למרעה. במהלך המסע, כבמסורות העתיקות של לימוד רוחני, למדנו ותרגלנו את פרקטיקת המיינדפולנס והעמקנו אל תוך עולמות תוכן רוחניים נוספים. שילבנו הליכות בטבע היפיפה, וקיימנו ריטריטים ליד אגמים אלפיניים, בהם למדנו על התרבות המקומית המרתקת מפיו של המדריך עשיר הידע הבקי באזור זה יוחאי פרימק.

מה אומרות משתתפות על המסע

"נתתי לעצמי פסק זמן שהפך למקור לגעגוע ולמידה ימים רבים אחרי. זה היה צירוף נדיר של  הדרכה, קבוצה מחבקת וטבע אינסופי שהצטרף לצוות המורים המופלא. חוויה של שפע שאפשרה פשוט להיות. (שלומית)

"כמה נפלא!! אני מוצאת את עצמי בניגוד לטיולים אחרים שהשתתפתי בהם, עדיין עם המסע: עם חברי הקבוצה, עם תכני הלימוד. המסע חי בי בנוכחות מאוד גבוהה, בהתנהלות שלי, בהקשבה ובעשייה ואני מודה על כך. זה לא מובן מאליו!" (רות)

 

מסעות רוחניים ברחבי העולם

"המסע הרוחני, 

הוא מסע אינסופי,

ממי שנדמה שאנחנו,

אל מי שאנחנו באמת"

רמאנה מהרשי