מסע רוחני וריטריט לדרום הודו עם לילה קמחי

מורה מסייע: יואב אפטוביצר 

17.2.2019 - 3.3.2019

המסע הבא לדרום הודו יתקיים בתאריכים 23 ינואר - 6 פברואר 2020. 

קראו כאן את כל הפרטים על המסע בינואר 2020.

רשמים מהמסע ב-2019 שהסתיים ניתן לקרוא בפוסט שכתבה לילה קמחי בבלוג המסעות שלנו. תוכלו לקרוא שם חוויות ממפגשים מיוחדים, ולצפות בתמונות מהחיים המשותפים של החבורה שהתכנסה יחד למסע הרוחני יוצא הדופן הזה. 

במסעות הרוחניים אנחנו משלבים את החיצוני והפנימי: המסע דרך ארצות חדשות, נופי טבע ונופים אנושיים, תרבויות, שפות אחרות ומנהגי המקום , משתלבים עם לימוד רוחני מעולמות תוכן מגוונים: בודהיזם, אי-שניות, תקשורת מקרבת, יחסים בין אנשים ועוד.  זמנים של דממה והתכנסות פנימה מתחלפים בזמנים של שיחות דהרמה ושיתוף בקבוצה, יחד עם תרגילים שונים,  מדיטציות יומיות ולימוד של מיינדפולנס והרבה הרבה חוויות...

במסע-ריטריט זה בדרום הודו בקרנו במקומות שהם בעלי חשיבות רוחנית עמוקה מימי קדם ועד היום, הכרנו מקרוב את מומביי, מרכז רוחני תוסס ופתוח, שהוציא מתוכו את טובי המורים הרוחניים,בקרנו בפונדיצ'רי ובאורוויל  והתרכזנו בטירוונאמאלי שבמדינת טאמיל נאדו, עיירה כפרית צבעונית ותוססת שבה שוכן ההר המקודש, שנחשב להתגלמות האל שיווה, ובאשראם של ראמנה מהרשי, המורה הגדול לתורת האי-שניות.

בטירוונאמאלי קיימנו ריטריט בן שבוע, חווינו את מנהגי המקום הטאמילים, בקרנו ומדטנו במערות המדיטציה של היוגים הגדולים וצללנו לעומק תורת אי-השניות המשחררת והאניגמטית בשילוב עם מיינדפולנס והתורה הבודהיסטית.

מדריכים מקומיים מיוחדים הכניסו אותנו לנבכי התרבות הטאמילית המרתקת והכירו לנו את  המקדשים העתיקים, שבהם יצירות אמנות יחודיות כביטוי של הדת ההינדואיסטית בת אלפי השנים.

הריטריט כלל זמנים של דממה ודיבור, תרגול ולימוד של מיינדפולנס ותורת האי-שניות, 

סטסנגים (מפגשים עם אנשים משוחררים) עם מורים שונים שחיים בטירוואנמלאי שנים רבות, חברינו לדרך. בריטריט השתלבו גם ביקורים באשראם של ראמנה מהרשי והכרות עם אורח החיים שבו , טיפוס על ההר הקדוש ותרגול במערות המדיטציה שבהן תרגלו הקדושים ההודים וראמנה בתוכם במשך שנים ארוכות. 


המנחה: לילה קמחי.

מנחה מסייע: יואב אפטוביצר.

עוד על המנחים

מסעות רוחניים ברחבי העולם

"המסע הרוחני, 

הוא מסע אינסופי,

ממי שנדמה שאנחנו,

אל מי שאנחנו באמת"

רמאנה מהרשי